logo

Naturalne perfumy – jak stosować w tym celu olejki eteryczne

naturalne perfumy

Spis treści

Współczesna kultura spopularyzowała termin „aromaterapia” jako terapeutyczne zastosowanie olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Zostały one wydestylowane z liści, kwiatów, kory, korzeni lub innych części rośliny. Olejki eteryczne to naturalnie występujące olejki lotne, otrzymywane w procesie destylacji z parą wodną lub tłoczenia na zimno (ekspresja), o charakterystycznym aromacie części rośliny, z której zostały wyekstrahowane. Te w 100% czyste olejki zapewniają naturalne właściwości aromatyczne i terapeutyczne rośliny. Oprócz ich nieodłącznych korzyści i tego, że pięknie pachną, mają wiele innych zastosowań. Olejki eteryczne są używane w perfumach, kosmetykach, mydłach i innych produktach. Ponadto mogą być stosowane do aromatyzowania żywności i napojów, a także do nawaniania kadzideł i domowych środków czystości.

Korzyści płynące ze stosowania olejków eterycznych 

Te małe buteleczki z silnymi związkami olejków to znacznie więcej niż tylko przyjemny zapach – to potężne narzędzia, których możemy użyć, aby przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem. Należy pamiętać, że olejki eteryczne w czystej postaci są niezwykle silne, dlatego zawsze należy je rozcieńczyć przed nałożeniem na skórę. Oto niektóre z najlepszych sposobów, w jakie olejki eteryczne mogą poprawić Twoje zdrowie:

  • Można je stosować w leczeniu schorzeń skóry, od oparzeń po trądzik.
  • Wdychane lub rozprowadzane olejki eteryczne dostają się do krwiobiegu przez nasze płuca i mogą pomóc w leczeniu wielu powszechnych dolegliwości, od bólu głowy po depresję.
  • Olejki eteryczne są silnymi przeciwutleniaczami, które pomagają neutralizować wolne rodniki, które uszkadzają nasze komórki i powodują przedwczesne starzenie się.
  • Mogą pomóc w walce z bakteriami i innymi mikroorganizmami, takimi jak grzyby lub wirusy, które prowadzą do powszechnych infekcji.
  • Używanie olejków eterycznych do pielęgnacji skóry i włosów może zmienić Twoją rutynę pielęgnacyjną. 

Działanie olejków eterycznych 

Cząsteczki olejków eterycznych szybko dostają się do naszego organizmu poprzez inhalację lub wchłanianie przez skórę. Wewnątrz naszego ciała wchodzą w interakcję z układem hormonalnym i innymi układami, takimi jak układ oddechowy lub układ trawienny w zależności od tego jak je stosujemy. Te interakcje powodują szereg korzystnych efektów na fizjologię naszego organizmu – na przykład uspokojenie naszego układu nerwowego czy zmniejszenie stanu zapalnego. 

Naturalne perfumy z olejków eterycznych 

Oprócz aromaterapii możesz użyć ich w dyfuzorze, aby nasycić swój dom zapachem lawendy od marki OhDrop!.Można także dodać kroplę olejku miętowego do herbaty, aby ją orzeźwić. Olejki eteryczne są świetną alternatywą dla klasycznych perfum, które często w swoim składzie posiadają szkodliwe chemikalia. Wiele osób używa olejków eterycznych aby stworzyć własne perfumy DIY, które są świetną alternatywą dla klasycznych, szkodliwych perfum. Takie zdrowe perfumy mogą pozytywnie wpłynąć na Twój nastrój, pewność siebie, a nawet życie towarzyskie. Najlepsze jest to, że możesz dostosować ilość olejku do swoich upodobań. W efekcie możesz eksperymentować z różnymi zapachami, dodawać mniej lub więcej olejków eterycznych w zależności od osobistych preferencji. Naturalne perfumy z olejków eterycznych to aromaterapia na naszej skórze ,która przynosi wiele korzyści. Mogą pomóc nam się zrelaksować, pobudzić i zrównoważyć nasze emocje.  Olejki eteryczne marki OhDrop to produkt jakości premium – są w 100% czyste, nierozcieńczone i skoncentrowane. Nie zawierają żadnych sztucznych składników ani dodatków.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwalne wpisy